Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazekorange Spotterem na PJIA 

Obrazek

1) Maho Beach

Obrazek

Maho Beach - Nejlepší místo pro focení letadel na SXM, jedná se o více než 300 metrů dlouhou písečnou pláž, letadla se zde při přistání na runways 09 ocitnou cca 10 m nad hlavami lidí na pláži. Při opačném směru větru jsou i startující letadla těsně nad hlavami lidí.

Obrazek

Pro zvýšenou bezpečnost lidí na pláži jsou zde rozmístěny dva druhy cedulí : jedna varující před letadly přistávajícími blízko nad hlavami lidí.

Obrazek 

a druhá před velkým větrem způsobeným prouděním z motorů letadel. Z toho si však někteří lidé na pláži rozhodně nedělají hlavu, rádi se při startu větších letadel zejména B747 nechávají odfouknout do moře.

Druhý plot SXM 

Však dnes jiš neni možné zde provozovat, adrenalinovou aktivitu držení plotu. Po sérii několika zranění, nezodpovědných návštěvníků došlo k vybudování nového plotu před původní. Plot má stejnou výšku jako původní, i tak to velmi komplikuje focení. Však i to má při troše fantaziie řešení :-)

Obrazek

Pro lepší informovanost čekajících spotterů se na pláži nachází informační surf patřící pod  Sunset Beach Bar  ,zde obsluha baru pravidelně zapisuje veškeré lety.

Obrazek

Pokud jste jeden z těch, kteří se od letadel prostě nemůžou odtrhnout, není žádný problém. Ubytujte se v hotelu Sonesta Maho Beach Resort. Pod textem je pohled z hotelového pokoje 501

Obrazek

orange

2) Simpson Bay

Obrazek

Simpson Bay- Je 600m dlouhá pláž, zde má letecký nadšenec možnost skvěle vidět letadla, jak během přistání, tak i během vzletu. A to z pouhých 50 metrů od dráhy.

Obrazek

Obrazek

 

Celkový pohled na Simpson Bay s dráhou letiště Princess Juliana.
 
Obrazek

orange

3) Práh RWY 27

Obrazek

Práh RWY 27- Opačná strana dráhy směrem od Maho Beach. Zde se dobře fotí během přistání na RWY 27, v opačném případě zde můžete vidět letadla otáčející se na konci RWY 27 vzdálených cca 23m. Startující letadla směrem od Maho Beach jsou tu vidět velice dobře.

Obrazek

 

orange

4) Spottování u silnice Airport Rd

Obrazek

Spottování ze silnice Airport Rd- Silnice Airport Rd vede z letiště Princess Juliana směrem do hlavního města Philipsburg. Nabící se vám více než 700m dlouhá silnice, na jejímž okraji se určitě dají vyfotit nějaké letecké záběry. Od runwaye je zde spotter vzdálený cca 60m. Při troše fantazie se tu dá vyfotit letadlo z přístavního mola, kompozice letadla a lodě může být i docela efektní fotografie.
 
Obrazek

orange

5) Bazén

Obrazek

Bazén- Toto místo je velice netradiční, kde jinde se spotterovi naskytne takové skvělé místo odkud fotit na letišti. I když je bazén od pojezdové plochy vzdálený 70m a runway celých 113m je to úchvatný zážitek odsud fotit

Obrazek

orangeObrazek

Focení z terminál

Obrazek

Focení z terminálu- Zde v bezcelní zóně terminálu letiště Princess Juliana bohužel ještě nic nenafotíte, není zde žádné místo, odkud by bylo možné spatřit letadla přistavená na letišti PJIA.

Jiří Fejtek

Po odbavení se vám v prvním patře naskytne přibližně tento výhled. Z pohledu zaměstnaců mohou vzniknout docela efektní fotografie.

  Jiří Fejtek

V prvním patře je dobrý rozhled na gate a v dáli rozkládající se runway. Tomuto místu jen trochu škodí střecha překrývající první patro.

Jiří Fejtek

Z horního patra jsou vidět letadla právě přelétající slavnou Maho Beach. 

Jiří Fejtek 

 

Náhledy fotografií ze složky Přistání nad pláží


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář